SvitavyDnes.cz
SvitavyDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Svitavy a Pardubický kraj

Kdy dostaví D35 z Olomouce do Hradce? Tady je aktuální mapa s termíny

22. 3. 2023 | Desetiletí vyhlížená dálnice D35 mezi Olomoucí a Hradcem Králové už má viditelné obrysy i termíny. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nyní zřeveřejnilo aktualizovanou mapu stavby chybějících úseků důležitého spojení mezi Moravou a Čechami. 

Svitavy za 200 milionů opraví bazén. V novém si lidé zaplavou v září roku 2025

21. 3. 2023 | Na čtvrtý pokus se Svitavy dočkají moderního plaveckého bazénu. Stane se tak třicet let od jeho otevření. Město počítá s rekonstrukcí za 200 milionů korun. Využije i vrácené peníze z ruské Sberbank. Lidé si v novém bazénu zaplavou poprvé 1. září 2025.

Jaro je tady! Ve Vysokém lese rozkvetly tisíce sněženek

21. 3. 2023 | Ve Vysokém lese rozkvetly koberce sněhobílých sněženek. O víkendu přírodní památka Sněženky ve Vysokém lese přilákala desítky lidí. Za týden se tu uskuteční tradiční Pouť po kaplích. V neděli 26. března vyjde procesí ve 14 hodin od Killerovy kaple. Součástí bude i krátká křížová cesta. Letos je to již deset let od vysvěcení první kapličky, kterou byla dřevěná Demelova kaple na začátku Sněženkového údolí. ...

Auto po nehodě v Jevíčku narazilo do zdi domu. Dva lidé se zranili

20. 3. 2023 | Ke střetu dvou vozidel došlo v neděli večer v Jevíčku. Jeden z automobilů po nehodě skončil ve zdi domu. 

VIDEO: Nadchod u Smetanova domu šel k zemi. Nový bude hotový na podzim

18. 3. 2023 | /VIDEO, FOTO/ V sobotu po šesté hodině začal na pětatřicítce v Litomyšli u Smetanova domu koncert pro těžkou techniku. Tři stroje současně ukrajovaly kusy železobetonu z vysloužilého nadchodu. Celý víkend je průtah městem uzavřený, řidiči musí využít objízdných tras. Zejména kamiony měly problémy při průjezdu přes náměstí.

Zdroj: svitavsky.denik.cz | Další zprávy »
04:13:36 | 23.03.2023

Zlaté ručičky českých rybníkářů. Dřevěné potrubí v hrázi rybníka Skříň na Bohdanečsku vydrželo možná přes 500 let

Zlaté ručičky českých rybníkářů. Dřevěné potrubí v hrázi rybníka Skříň na Bohdanečsku vydrželo možná přes 500 let

2. 2. 2023 | Možná se vám zdá neefektivní pokládat do země dřevěné trubky, když jsou ale dokonale zasypané a vlhké, mohou být funkční i po staletí. Jeden takový dřevěný unikát nyní odkryli vodohospodáři při čištění jednoho z největších rybníků na Bohdanečsku.

Podaná ruka a vyřčený slib u něj platil víc než tisíc podpisů, vzpomíná hejtman. Na památku „bunkrologa“ Martina Ráboně

Podaná ruka a vyřčený slib u něj platil víc než tisíc podpisů, vzpomíná hejtman. Na památku „bunkrologa“ Martina Ráboně

3. 1. 2023 | Martin Ráboň, jedna z vůdčích postav českého bunkrologického světa a také šéf, neúnavný zachránce a hlavní architekt rozvoje tvrze Bouda, zemřel náhle ve svých 53 letech 8. prosince předloňského roku. Tehdy se jeho přátelé i kolegové rozhodli, že jeho památku a úsilí o obnovu Boudy připomenou pamětní deskou, kterou na objekt umístí. A tak se také letos v prosinci po roce příprav stalo.

Zemi Keltů prozáří sváteční atmosféra. Čekají na vás prohlídky oppida i řemeslný jarmark

Zemi Keltů prozáří sváteční atmosféra. Čekají na vás prohlídky oppida i řemeslný jarmark

9. 12. 2022 | Přemýšleli jste někdy nad tím, jak Keltové prožívali naše adventní období? Jaké byly jejich tradice v nejtemnější části roku, jak se připravovali na slunovrat a jak vypadal jejich běžný zimní život? Už tento víkend 10. a 11. prosince máte jedinečnou příležitost zjistit v Zemi Keltů víc. Připraveny jsou mimořádné prohlídky oppida, řemeslný jarmark i program pro děti.

Bude ve Velinách vyzvánět František? Obec bojuje za nový zvon

Bude ve Velinách vyzvánět František? Obec bojuje za nový zvon

17. 10. 2022 | V obci Veliny nedaleko Holic najdete malebný barokní areál roubeného kostela sv. Mikuláše se zvonicí a márnicí z poloviny 18. století, který rozhodně stojí za návštěvu. Kdysi tu bývaly i čtyři zvony ze 16. století. Po obou světových válkách zbyly jen dva, a to se místní rozhodli změnit. V roce 2015 nechala obec vyrobit menší zvon sv. Mikuláše, nyní má v plánu obnovit i ten větší.

Green Deal? Šlápnout na brzdu, odložit, přehodnotit, říká nezávislý krajský radní pro zemědělství Mirek Krčil

Green Deal? Šlápnout na brzdu, odložit, přehodnotit, říká nezávislý krajský radní pro zemědělství Mirek Krčil

5. 9. 2022 | V rámci Pardubického kraje jsou žně již na samém konci. Zbývají poslední hektary, z kterých je potřeba dostat úrodu pod střechu. Radní Pardubického kraje pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil v srpnu navštívil několik zemědělských podniků, aby se přímo na místě informoval, jak žňové práce probíhají.

Zdroj: krajskelisty.cz/pardubicky-kraj/ | Další zprávy »
04:13:36 | 23.03.2023

Poplatek za komunální odpad 2023

30. 12. 2022 | Zastupitelstvo města Poličky schválilo 8. prosince 2022 obecně závaznou vyhlášku č. 4/2022, o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství. Touto vyhláškou byl stanoven poplatek na rok 2023 ve výši 876 Kč za osobu nebo objekt bez trvalého pobytu. Poplatníkem zmíněného poplatku je: 1. fyzická osoba přihlášená ...

Zdroj: policka.org | Další zprávy »
04:13:36 | 23.03.2023

Čtvrtek 23.3.2023
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes