SvitavyDnes.cz
SvitavyDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Svitavy a Pardubický kraj

Houslový virtuos Josef Špaček míří do Litomyšle, kde studoval

1. 12. 2022 | Světově uznávaný houslista Josef Špaček, který před lety absolvoval smyčcové kurzy profesora Milana Vítka v Litomyšli, se vrací opět do regionu. Zahraje v Hradci Králové i v Litomyšli.

Sjezd ke hřbitovu v Hrušové i přeložka I/35 mají stavební povolení

1. 12. 2022 | Pět stavebních objektů na budoucí dálnici D35 získalo od Krajského úřadu Pardubického kraje stavební povolení. Stavby leží na trase budoucí D35 mezi Džbánovem a Litomyšlí. Jedná se o dvojici přeložek stávající I/35, úpravu sjezdu z I/35 ke hřbitovu v Hrušové v délce 107 metrů a dvojici provizorních komunikací v celkové délce 1159 metrů. Podle Ředitelství silnic a dálnic ČR by měla stavba začít v roce 2023. Náklady jsou odhadnuté na 54,5 milionu korun. ...

Nový český patent je ze Svitav. Ředitel Dřevojasu vymyslel skříňku pro vozíčkáře

1. 12. 2022 | Firma ze Svitav vynalezla a vyrobila skříňku k umyvadlu speciálně určenou pro vozíčkáře. Jde o první takový výrobek v České republice i v Evropě.

V kraji zdraží voda, v Litomyšli ji ale stále mají nejlevnější

1. 12. 2022 | Vodné a stočné v Pardubickém kraji od nového roku zdraží. Nejvíc to pocítí lidé v okrese Pardubice, kde zaplatí o čtvrtinu více než doposud. Ostatní vodárenské společnosti zvyšují ceny v řádech korun. Jedny z nejnižších cen vodného a stočného si už roky drží v Litomyšli. Od ledna i tady sice dojde ke zdražení, i tak cena za kubík zůstane pod celorepublikovým průměrem.

Studenti z Poličky píší dopisy na podporu nespravedlivě stíhaných lidí

30. 11. 2022 | Polička - Studenti Gymnázia v Poličce se připojí k Maratonu psaní dopisů. Akci pořádá Amnesty International.

Zdroj: svitavsky.denik.cz | Další zprávy »
12:14:03 | 02.12.2022

Bude ve Velinách vyzvánět František? Obec bojuje za nový zvon

Bude ve Velinách vyzvánět František? Obec bojuje za nový zvon

17. 10. 2022 | V obci Veliny nedaleko Holic najdete malebný barokní areál roubeného kostela sv. Mikuláše se zvonicí a márnicí z poloviny 18. století, který rozhodně stojí za návštěvu. Kdysi tu bývaly i čtyři zvony ze 16. století. Po obou světových válkách zbyly jen dva, a to se místní rozhodli změnit. V roce 2015 nechala obec vyrobit menší zvon sv. Mikuláše, nyní má v plánu obnovit i ten větší.

Green Deal? Šlápnout na brzdu, odložit, přehodnotit, říká nezávislý krajský radní pro zemědělství Mirek Krčil

Green Deal? Šlápnout na brzdu, odložit, přehodnotit, říká nezávislý krajský radní pro zemědělství Mirek Krčil

5. 9. 2022 | V rámci Pardubického kraje jsou žně již na samém konci. Zbývají poslední hektary, z kterých je potřeba dostat úrodu pod střechu. Radní Pardubického kraje pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil v srpnu navštívil několik zemědělských podniků, aby se přímo na místě informoval, jak žňové práce probíhají.

Letní jízdy parních vlaků na Pardubicku frčí. Ta poslední je vyprodaná už měsíc před termínem

Letní jízdy parních vlaků na Pardubicku frčí. Ta poslední je vyprodaná už měsíc před termínem

15. 8. 2022 | Ačkoliv prázdniny ještě zdaleka neskončily, některé akce k ukončení letošní letní sezóny jsou už vyprodané. Třeba speciální jízda parním vlakem 3. září na trase z Ústí nad Orlicí do polské Slezské Javořiny. Zoufat ale nemusíte. Pro zájemce o parní jízdy zbývají do konce léta ještě tři jízdy na trase Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice. Ty se uskuteční vždy v sobotu 20. a 27. srpna. Jízdenky na tuto trasu není možné rezervovat předem a lze je zakoupit pouze v hotovosti přímo ve voze. ...

Luděk Ševčík: Pronajal si objekt jako sklad. A ihned si do něj navezl Romy ze Slovenska. Vaše dopisy

Luděk Ševčík: Pronajal si objekt jako sklad. A ihned si do něj navezl Romy ze Slovenska. Vaše dopisy

19. 7. 2022 | Romská problematika řešená už třicet let neustále stejnými metodami a s neustále stejnými výsledky. Problém je vždycky na straně většinové společnosti, nikoliv v té menšinové. A přesně takový problém se teď vyskytl v jedné obci, kterou začaly obletovat neziskovky i se svými požadavky. O věci se rozepsal Luděk Ševčík. A není to veselé čtení.

Zmatky a vynechané spoje. Kvůli změně dopravce nevyjely stovky autobusů. Máme ale užitečný odkaz

Zmatky a vynechané spoje. Kvůli změně dopravce nevyjely stovky autobusů. Máme ale užitečný odkaz

17. 7. 2022 | Změna jízdních řádů od 12. června přinesla v Pardubickém kraji nejen výměnu autobusových dopravců, ale hlavně pořádnou dávku zmatků. Jednou z nových společností je i BusLine, který nahradil ICOM Transport. Kvůli nedostatku řidičů ale v kraji v červnu nejezdila řada spojů, a lidé tak na autobusy často čekali marně. Nyní už se situace postupně lepší.

Zdroj: krajskelisty.cz/pardubicky-kraj/ | Další zprávy »
12:14:06 | 02.12.2022

Pátek 2.12.2022
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.