SvitavyDnes.cz
SvitavyDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Svitavy a Pardubický kraj

Skiareály nabízí dobré lyžařské podmínky, díky počasí přibylo i běžkařských stop

21. 1. 2022 | Na sjezdovkách v Krkonoších a Orlických horách je podle provozovatelů areálů od 20 do 120 centimetrů sněhu. Kvalitu sjezdovek vylepšilo včerejší silné sněžení a díky mrazu vlekaři i zasněžovali. Lyžovat se dá i v nižších polohách, například na Vysočině.

Omikron už posílá do karantén celé třídy. Ve hře je opět distanční výuka

21. 1. 2022 | Nová varianta koronaviru omikron válcuje i Pardubický kraj. V karanténách tak končí celé třídy a s nimi i učitelé. Na situaci si stěžují nejen rodiče, ale také ředitelé škol. Podle některých je současná situace neudržitelná a hrozí přechod na distanční výuku. „Pět dní karantény je málo. Například včera se vrátila třída z karantény a při testování jich bylo osm pozitivních,“ podotkla jedna z ředitelek. ...

OBRAZEM: Nejstarší dřevěná studna světa z Ostrova pod D35 se dočkala záchrany

21. 1. 2022 | Restaurátoři v Litomyšli dokončili záchranné práce na pravěké studni, která je nejstarší dřevěnou konstrukcí na světě. Studnu starou více než 7000 let našli archeologové při záchranném výzkumu na trase budované dálnice D35 u Ostrova na Chrudimsku. Brzy bude rozebraná studna zabalena a převezena do Východočeského muzea v Pardubicích.

Počty nákaz omikronem v Pardubickém kraji trhají rekordy, ale nemocnice neplní

20. 1. 2022 | /GRAFY VÝVOJE EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACE/ Počet covid pozitivních lidí strmě roste nyní i v Pardubickém kraji, ale zatím to neznamená zvýšení počtu hospitalizací. V úterý bylo v Pardubickém kraji zjištěno bez jednoho 1400 nově nakažených, to je rekord od počátku epidemie v březnu 2020. Počty hospitalizovaných, ačkoliv u nich je třeba oproti zjištěným nákazám počtat se zhruba desetidenním zpožděním, přesto nadále klesají.  ...

Dobrá zpráva: Autobus z Jevíčka do Brna zase pojede

20. 1. 2022 | Vloni v listopadu společnost ICOM transport bez varování zrušila autobusovou linku z Moravské Třebové do Brna. Spoj jezdil desítky let a lidé ho využívali na cestě do práce, do školy nebo k lékaři. Nyní složitě cestují a přestupují. S tím je ale konec. Od března bude zase jezdit z Jevíčka do Brna přímá autobusová linka.

Zdroj: svitavsky.denik.cz | Další zprávy »
14:14:13 | 21.01.2022

Letohrad si své památky hýčká, v oranžerii čekalo překvapení

Letohrad si své památky hýčká, v oranžerii čekalo překvapení

21. 1. 2022 | Mezi významné městské památkové zóny v našem kraji se řadí i Letohrad. Je známý především svým zámkem se zámeckým parkem, kostelem sv. Václava na náměstí s majestátním barokním průčelím, a také kaplí sv. Jana Nepomuckého na Kopečku.

Fotovoltaiky se dočká i kladrubská střední škola

Fotovoltaiky se dočká i kladrubská střední škola

21. 1. 2022 | Do výzvy Modernizačního fondu nyní Pardubický kraj přidává také Střední školu chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem.

Chrudimskou obchodní akademii čeká zateplení školní budovy

Chrudimskou obchodní akademii čeká zateplení školní budovy

20. 1. 2022 | Pardubický kraj zřizuje v Chrudimi hned několik středních škol, do kterých investuje i díky přispění evropských fondů nemalé finanční prostředky.

Hejtman Martin Netolický navštívil obec Bylany

Hejtman Martin Netolický navštívil obec Bylany

20. 1. 2022 | Pro Bylany je prioritou přestavba obecního úřadu a přístavba požární zbrojnice.

Žáci v kraji mohou získat Cenu vévody z Edinburghu

Žáci v kraji mohou získat Cenu vévody z Edinburghu

19. 1. 2022 | Podpisem memoranda o spolupráci potvrdil Pardubický kraj zájem rozvíjet i nadále aktivity vedoucí k udílení Mezinárodních cen vévody z Edinburghu (DofE).

Zdroj: pardubickenovinky.cz | Další zprávy »
14:14:14 | 21.01.2022

Z mého pohledu čelí české zemědělství cílené likvidaci, říká radní Mirek Krčil

Z mého pohledu čelí české zemědělství cílené likvidaci, říká radní Mirek Krčil

19. 1. 2022 | ROZHOVORY NA OKRAJI Jaký byl předchozí rok v oblasti zemědělství a životního prostředí v Pardubickém kraji? Co se povedlo a na čem je potřeba v dalším roce ještě pracovat? Odpovědi nejen na tyto otázky poskytl radní Pardubického kraje pro zemědělství, venkov a životní prostředí Miroslav Krčil.

Přelouč přeje ptactvu. Budky a krmítka lemují ulice a ptačí populace k radosti všech roste

Přelouč přeje ptactvu. Budky a krmítka lemují ulice a ptačí populace k radosti všech roste

1. 1. 2022 | Sýkory, hýlové, špačci, drozdi nebo třeba i netopýři. Těm všem se Přelouč snaží vyjít vstříc a otevřít jim město. A tak nachystala nejen zimní krmítka, ale i budky, kde mohou ptáci vyvádět své mladé. Obsazenost budek dosahuje někde až 100 procent a do krmítek mohou sypat zobání i obyvatelé města. U každého krmítka je informační cedule, co na krmítko patří a čím létající drobotině uděláte největší radost. ...

S agentem Zifčákem na standartě, syčáci jedni. Komentář Štěpána Chába

S agentem Zifčákem na standartě, syčáci jedni. Komentář Štěpána Chába

7. 12. 2021 | Končící vláda Andreje Babiše uvažuje o tom, že začne zákonem potírat dezinformace. Chce vytvořit variantu Ministerstva pravdy, které bude určovat, co je lež, co je jen omyl, a co už je politické rozhodnutí. A to chce právě s ohledem na dva poslední roky. Začali bychom tak plnit pokutové bločky nebo kriminály lidmi, kteří pochybují, polemizují, upozorňují na rizika. Zavřeme kanárky. Informaci, že se důlní šachtou šíří jedovatý plyn, tak odložíme ad acta. Šířit se díky tomu samozřejmě nepřestane. ...

Poznáváte hejtmana? V hraném dokumentu připomínajícím vypálení Ležáků a heydrichiádu dostal roli

Poznáváte hejtmana? V hraném dokumentu připomínajícím vypálení Ležáků a heydrichiádu dostal roli

2. 12. 2021 | Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se nechal přemluvit k odehrání malé epizodní role v dramatizovaném dokumentu České televize chystanému k 80. výročí vypálení Ležáků německou okupační armádou 24. června 1942. Netolický si nezahrál poprvé, jak přiznal, prkna, která znamenají svět, cítil pod nohama plných deset let. Kdy a jak?

Co byste čekali od Pardubic? Ano, ´Advent s vůní perníku´

Co byste čekali od Pardubic? Ano, ´Advent s vůní perníku´

17. 11. 2021 | Pardubický perníček, pojem, na kterém by se daly stavět monumenty a nepadly by. Nádherná zemitá vůně, při níž člověk zahlédne letící včelu, sklenici medu, ale také příjemně hřejivý svařák, který k perníčku tak nějak patří. Pardubice loni chtěly něco nového, něco neokoukaného. Přišly s nápadem provonět město perníkem. Tím pravým pardubickým. Povedlo se, akce se setkala s nadšením a pochvalami. A když se daří, proč nepokračovat. A tak letošní advent zase provoní perníček. A to hned dvakrát víc než ...

Zdroj: krajskelisty.cz/pardubicky-kraj/ | Další zprávy »
14:14:14 | 21.01.2022

Testování v Poličce

24. 11. 2021 | Testovací místo v Poličce nabízí kromě antigenních testů a preventivních PCR nově také PCR testy diagnostické/epidemiologické    Odběrové místo Polička, Heydukova 571, MUDr. Věra Fišerová Provozní informace na tel.: 777 137 867 Úterý     7.00 - 11.30 Čtvrtek  7.00 - 11.30 Pátek    7.00 - 11.30 Indikovaní pacienti na PCR nebo Ti, kteří mají podezření na ...

Zdroj: policka.org | Další zprávy »
14:14:14 | 21.01.2022

Pátek 21.1.2022
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.