SvitavyDnes.cz
SvitavyDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Svitavský deník - zprávy

Z regionu

Svitavský deník - zprávy Zdroj: Svitavský deník - zprávy |

Prozkoumejte historii. Poklady Moravské Třebové čekají v Zámecké expozici

15. 4. 2024 | Nejvýznamnějším artefaktem historické podsbírky muzea v Moravské Třebové je vzácná flanderská tapiserie z období první třetiny 16. století, která patří k nejstarším tapiseriím dochovaným na našem území.

Svitavský participativní rozpočet. Proměňte město k obrazu svému

15. 4. 2024 | Participativní rozpočet umožňuje lidem spoluutvářet tvář města, ve kterém žijí, a také proto se v posledních letech stává populárním ve stále více obcích. Od letošního roku bude zaveden ve Svitavách.

Výroba elektřiny klesla v kraji o třetinu. Vyrůst mají nové větrné elektrárny

13. 4. 2024 | I když je v Pardubickém kraji mnoho zdrojů, které produkují elektřinu, snížila se její výroba meziročně o třetinu. Způsobily to zejména dvě největší parní elektrárny v kraji. Na řadě míst v regionu by však v blízké budoucnosti měly vyrůst nové zdroje poháněné větrem.

Loď Arnošt se do Pardubic nevrátí ani toto léto. Generální oprava se protahuje

13. 4. 2024 | Letní sezóna v Pardubicích bude opět bez oblíbeného výletního parníku Arnošta. Plavidlo prochází rozsáhlou generální opravou, která se protahuje, a tak se prozatím nevrátí ke břehům Labe. Přestože se původně plánovalo vyplutí během prázdnin, technické komplikace a změny v legislativě způsobily značné zpoždění. Zájemci tak budou muset počkat ještě minimálně několik měsíců.

Hřibovité houby v dubnu? Mykolog z Chrudimska už našel první kováře

12. 4. 2024 | Příroda má letos nejméně měsíční náskok, což zaznamenal i mykolog Jiří Laštůvka z Hlinska na Chrudimsku. Už delší dobu sbírá na svých nalezištích smrže, které patří mezi první jarní houby, ale o desátém dubnovém dni objevil první dva hřiby kováře.

Pravý český obložený chlebíček je prostě nej! Který máte nejraději?

12. 4. 2024 | /ANKETA/ Ústí nad Orlicí ve čtvrtek na Chlebíčkové slavnosti oslavilo svého slavného rodáka, vynálezce klasického českého chlebíčku Jana Paukerta. Stovky návštěvníků ochutnaly nejen nepřeberné množství variant chlebíčků, potěšila je ale i kulinářská show přípravy nových trendů této slavné české bašty. Ale tradice je prostě tradice, mnozí přesto dávají přednost osvědčené klasice. Jak to máte vy? Který druh obloženého chlebíčku máte nejraději? Hlasujte v anketě.  ...

Lidé si z ciziny vozí víc cigaret, než je povoleno. Limit rozdělují i na děti

11. 4. 2024 | Celníci se stále častěji potýkají s tím, že lidé si z ciziny vozí větší množství cigaret, než je ze zákona povoleno.

Cyklobusy do maštalí už nepojedou. Letos míří jen do Deštného v Orlických horách

11. 4. 2024 | /SEZNAM RUŠENÝCH A ZACHOVANÝCH SPOJŮ/ Cyklobusy už Pardubický kraj v takové míře jako doposud křižovat nebudou. Turisté se s nimi už nedostanou například na Dolní Moravu nebo do Toulovcových maštalí. Cyklisté poslední roky speciální autobusy příliš nevyužívají, proto Pardubický kraj přistoupil k zásadní redukci spojů. Od června sice cyklobusy budou jezdit z Litomyšle, Lanškrouna a Pardubic, ale všechny budou mít cíl jen v Deštném v Orlických horách. ...

Společný projekt výtvarníků pokračuje v Nizozemí

9. 4. 2024 | Výtvarný projekt Packaging, kterého se účastní i výtvarníci ze Svitav a okolí opět pokračuje za hranicemi.

Velký den pro Gymnázium Svitavy. Místní studentky získaly zlatý odznak

9. 4. 2024 | Velký den pro DofE Centrum při Gymnáziu Svitavy. Pět místních studentek získalo v úterý 9. dubna 2024 důležité ocenění.

Stavba tunelu Homole začne zároveň s dálnicí D35 z Ostrova k Vysokému Mýtu

9. 4. 2024 | "Poměřování čehosi" skončilo. Spor stavebních firem o tunel Homole na dálnici D35 před Vysokým Mýtem je vyřešen, hrozba několikaměsíčního zdržení výstavby je tak zažehnána. Tunel na budoucí dálnici se začne stejně jako zbytek úseku z Ostrova, kde dálnice nyní končí, k Vysokému Mýtu stavět v pátek 26. dubna. Ředitelství silnic a dálnic na tento den už chystá slavnostní zahájení.

VIDEO: Poláci staví první dálnici v Česku. D35 dovedou od Mýta k Litomyšli

8. 4. 2024 | /DOPLNĚNO O INFORMACE O DALŠÍCH ÚSECÍCH/ Poklepáno a stavba dálnice D35 z Vysokého Mýta k Litomyšli začíná. Ministr dopravy Martin Kupka v pondělí odpoledne požehnal sedmikilometrovému úseku za 3,4 miliardy korun. Půjde o první dálniční stavbu v Česku, kterou postaví polská firma. Řidiči se po autostrádě svezou na začátku roku 2027.

Poklepáno! Startuje stavba dálnice D35 z Vysokého Mýta k Litomyšli

8. 4. 2024 | /FOTO, VIDEOVIZUALIZACE/ Výstavba dálnice D35 v Pardubickém kraji pokračuje. Právě dnes začíná stavba úseku z Džbánova u Vysokého Mýta k Litomyšli. Sedmikilometrovému úseku, na který region čekal desítky let, požehnal ministr dopravy Martin Kupka i šéf Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Projeďte se už nyní po této dálnici ve videovizualizaci. 

Zesnulého Jaroslava Baštu nahradí ve sněmovně Marcel Dlask

8. 4. 2024 | Zesnulého poslance SPD Jaroslava Baštu, který by zvolen za Pardubický kraj, by měl ve sněmovně nahradit Marcel Dlask, správní ředitel chvaletické elektrárny.

U Svitav od pondělí pozor! Silnice I/35 bude zavřená, staví se tu lego kruhák

8. 4. 2024 | Dopravu na hlavním silničním tahu z Čech na Moravu u Svitav zkomplikuje od pondělí další omezení. Silničáři začínají s opravou pětatřicítky v úseku Gajer - Hřebeč. Z nebezpečné křižovatky Spáleniště silničáři dělají kruhový objezd. Uzavírka potrvá do 19. května. Objížďka vede po ochvatu Svitav. 

Komunitní zahrada ve Svitavách bude. Otevře se v květnu

5. 4. 2024 | V květnu se otevřou brány nově vznikající komunitní zahrady ve Svitavách. Přesná podoba a fungování komunitní zahrady jsou stále otevřené diskuzi, a všechny nápady, rady a tipy jsou vítány.

Na hřbitově ve Svitavách vzniká kolumbárium

5. 4. 2024 | Vzhledem k ubývajícímu počtu hrobových míst se stále hledají způsoby, které by rozšířily možnosti ukládání ostatků zemřelých. Proto na svitavském hřbitově vyrůstá kolumbárium.

Alarm pro hasiče? Nejčastěji v sobotu po 16. hodině

5. 4. 2024 | Hasiči z Pardubického kraje prošli svoje statistiky za minulý rok a vybrali to nejzajímavější, co z nich vyplývá. Například to, že nejvíce zásahů mají v sobotu a nejrušnějším měsícem byl prosinec.

Policie v kraji má tři nové posily. Ostré rafany Arona, Alana a Alfa

4. 4. 2024 | Policisté se včera pochlubili třemi novými posilami, které zamířily do Pardubického kraje. I když na první pohled vypadají roztomile, mají z nich vyrůst ostří pomocníci.

VIDEO: Aktuální stav. Podívejte se, jak pokročily práce na obchvatu Pardubic

4. 4. 2024 | Práce na severovýchodním obchvatu Pardubic pokračují. Jak stavbaři pokročili na trase Trnová-Fáblovka-Dubina, uvidíte ve videu. V závěru článku najdete informace pro řidiče. Zpravodajství SvitavyDnes.cz

Tendr na poradce k dostavbě dálnice D35 metodou PPP postupuje do další fáze

Výběr transakčního poradce v rámci projektu dostavby 35 kilometrů dálnice D35 metodou PPP postoupil do další fáze. Ministerstvo dopravy odeslalo účastníkům zadávacího řízení oznámení o výběru ...

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo stavbu úseku D35 Džbánov - Litomyšl

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo dnes 8. dubna 2024 stavbu 7,6 kilometru dlouhého úseku dálnice D35 Džbánov - Litomyšl. Práce za 3,42 miliardy Kč ...

Děti potřebují více pohybu, Česká unie sportu nabízí Ministerstvu školství partnerství

Ministerstvo školství plánuje zvýšit tělesnou aktivitu dětí a mládeže ve školách. Cílem je zlepšit kvalitu hodin tělesné výchovy, podpořit pohyb dětí ...

Pardubický kraj pomůže prostřednictvím dotačních titulů projektům na venkově

Pardubický poskytne více než 68 milionů korun prostřednictvím dotačních titulů Programu obnovy venkova 2023+. Tyto prostředky budou použity na rekonst ...

Na kyberbezpečnost se musí myslet i ve zdravotnictví, Pardubický kraj proto plánuje investice za více než 60 milionů

Náš svět se neustále digitalizuje a propojuje. Kromě značných výhod to ale s sebou přináší i možná rizika. Před kyberútočníky se musí chránit i zdravo ...Středa 17.4.2024
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes