SvitavyDnes.cz
SvitavyDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Svitavský deník - zprávy

Z regionu

Svitavský deník - zprávy Zdroj: Svitavský deník - zprávy |

Skiareály nabízí dobré lyžařské podmínky, díky počasí přibylo i běžkařských stop

21. 1. 2022 | Na sjezdovkách v Krkonoších a Orlických horách je podle provozovatelů areálů od 20 do 120 centimetrů sněhu. Kvalitu sjezdovek vylepšilo včerejší silné sněžení a díky mrazu vlekaři i zasněžovali. Lyžovat se dá i v nižších polohách, například na Vysočině.

Omikron už posílá do karantén celé třídy. Ve hře je opět distanční výuka

21. 1. 2022 | Nová varianta koronaviru omikron válcuje i Pardubický kraj. V karanténách tak končí celé třídy a s nimi i učitelé. Na situaci si stěžují nejen rodiče, ale také ředitelé škol. Podle některých je současná situace neudržitelná a hrozí přechod na distanční výuku. „Pět dní karantény je málo. Například včera se vrátila třída z karantény a při testování jich bylo osm pozitivních,“ podotkla jedna z ředitelek. ...

OBRAZEM: Nejstarší dřevěná studna světa z Ostrova pod D35 se dočkala záchrany

21. 1. 2022 | Restaurátoři v Litomyšli dokončili záchranné práce na pravěké studni, která je nejstarší dřevěnou konstrukcí na světě. Studnu starou více než 7000 let našli archeologové při záchranném výzkumu na trase budované dálnice D35 u Ostrova na Chrudimsku. Brzy bude rozebraná studna zabalena a převezena do Východočeského muzea v Pardubicích.

Počty nákaz omikronem v Pardubickém kraji trhají rekordy, ale nemocnice neplní

20. 1. 2022 | /GRAFY VÝVOJE EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACE/ Počet covid pozitivních lidí strmě roste nyní i v Pardubickém kraji, ale zatím to neznamená zvýšení počtu hospitalizací. V úterý bylo v Pardubickém kraji zjištěno bez jednoho 1400 nově nakažených, to je rekord od počátku epidemie v březnu 2020. Počty hospitalizovaných, ačkoliv u nich je třeba oproti zjištěným nákazám počtat se zhruba desetidenním zpožděním, přesto nadále klesají.  ...

Dobrá zpráva: Autobus z Jevíčka do Brna zase pojede

20. 1. 2022 | Vloni v listopadu společnost ICOM transport bez varování zrušila autobusovou linku z Moravské Třebové do Brna. Spoj jezdil desítky let a lidé ho využívali na cestě do práce, do školy nebo k lékaři. Nyní složitě cestují a přestupují. S tím je ale konec. Od března bude zase jezdit z Jevíčka do Brna přímá autobusová linka.

OBRAZEM: Protest zemědělců v Pardubickém kraji. Nesouhlasí s kroky vlády

20. 1. 2022 | Traktory a další zemědělská technika vyrazila na silnice v Pardubickém kraji. Protestují proti změnám ve Strategickém plánu, který stanovuje, jak budou nastaveny zemědělské podpory od roku 2023. Současná vláda dokument pozměnila a produkční zemědělci jsou přesvědčeni, že pokud tvrdé podmínky přežijí, bude to jen za cenu zdražení potravin nebo dokonce potravinové chudoby.

Zemědělci protestují. Přidají se i ti z Dolního Újezda

20. 1. 2022 | Asi osmdesát traktorů, většina s vlekem, dnes v příznačný čas pět minut po dvanácté vyjede na silnice Pardubického kraje. "Nechceme řidičům komplikovat život, ale už jsme opravdu zoufalí," tvrdí zemědělci. Důvodem jejich protestu je Strategický plán, který stanovuje, jak budou nastaveny zemědělské podpory od roku 2023. Současná vláda dokument pozměnila a produkční zemědělci jsou přesvědčeni, že pokud tvrdé podmínky přežijí, bude to jen za cenu zdražení potravin nebo dokonce potravinové chudoby. ...

Třebová slaví triumf. Zdejší lipová alej na Křížový vrch je nejhezčí v kraji

20. 1. 2022 | V 11. ročníku ankety Alej roku zabodovala i stromořadí z Pardubického kraje. V celorepublikovém žebříčku je na desátém místě lipová alej na Křížový vrch v Moravské Třebové. Ta v Pardubickém kraji navíc zvítězila, i když to bylo velmi těsné.

Podívejte se, jaké bývaly zimy na Svitavsku. To i Bohuslav Martinů lyžoval...

19. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Redakční archiv Deníku vydal krásné fotografie, kdy bývaly závěje sněhu, že děti mohly stavět veliké sněhuláky. V Osíku bývaly tradičně sněhové sochy, třeba lví rodina. Nejstarší fotografií je snímek zachycující hudebního skladatele Bohuslava Martinů na lyžích. Podívejte se. 

ČSAD nejezdí, Rychnov si tak musel pro školáky objednat soukromý autobus

19. 1. 2022 | Náhlá změna jízdních řádů v Pardubickém kraji přinesla lidem řadu problémů. Společnost ČSAD Ústí na Orlicí jezdí od pondělí kvůli nedostatku řidičů podle upraveného letního řádu. Někde ale zůstali lidé na zastávce. V Rychnově na Moravě, ležícím mezi Českou a Moravskou Třebovou, musela obec objednat a zaplatit soukromého dopravce, aby se děti vůbec dostaly do školy.

Hejtman jednal s vládou. Kritická infrastruktura omikronem ohrožená není

19. 1. 2022 | V úterý proběhlo jednání vlády s hejtmany napříč republikou. Účastnil se ho i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Hlavním tématem byla situace s omikronem a profesní karanténa. Z jednání nevyplynula nutnost žádných výrazných opatření.

Krize na interně ve Svitavách pokračuje. Lékaře neláká ani 300 tisíc

19. 1. 2022 | Chybí sestry, lékaři i sanitáři. Nemocnicím v Pardubickém kraji schází desítky zaměstnanců. Velmi špatná situace je už několik měsíců například na interně ve Svitavách. Ale nejen tam. Problémy jsou i na interně v Chrudimi a jinde. 

Podívejte se, kde natáčel Aleš Háma. Karavanem z Poličky do maštalí a Pardubic

18. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Herec a moderátor Aleš Háma projel v karavanu Pardubický kraj. Zastavil se v Poličce, Nových Hradech i Toulovcových maštalích, Reportáž odvysílá Česká televize ve čtvrtek 20. ledna na ČT2 v 21 hodin.

FOTOGALERIE: Ministr školství navštívil Svitavy, obědval s dětmi

18. 1. 2022 | V pondělí přijel na svou první návštěvu do Svitav ministr školství Petr Gazdík. Hlavním tématem jednání byla aktuální situace ve školství.

Firmy v kraji začaly plošně testovat. Nakažení byli i zaměstnanci soudu

18. 1. 2022 | Pondělí 17. ledna byl první den, kdy se podle nových vládních nařízení museli všichni zaměstnanci firem povinně testovat na covid-19. Každý, komu vyjde pozitivní výsledek, musí nastoupit do pětidenní karantény. Deník oslovil několik firem napříč celým Pardubickým krajem. I přes poměrně nízké počty pozitivních výsledků se v některých firmách nakažení objevili. 

FOTO: Silný vítr zastavil vleky, u Chrudimi převrátil kamion

17. 1. 2022 | Silný vítr dosahující místy 15 až 20 metrů za sekundu komplikoval dnes nejen dopravu. Na několika místech dokonce způsobil výpadky elektrického proudu, nebo zastavil vleky. Třeba v Dolní Moravě. U Chrudimi vítr převrátil jedoucí kamion, nikomu se naštěstí nic nestalo.

Svitavsko: Rodí se zde nejméně dětí a penzisté mají nejnižší důchody

17. 1. 2022 | Kladli jste si někdy otázku, jak vypadá a žije typický Čech? Deník ano a na základě nejzajímavějších dostupných dat připravil analýzu o průměrných Češích v Pardubickém kraji. Víme, v jakém regionu se rodí nejvíce dětí, kde se lidé nejvíce rozvádějí, a dokonce v jakém okrese utrpí nejvíce peněženky důchodců.

V první polovině týdne se v kraji oteplí, poté se opět vrátí mrazy

16. 1. 2022 | Teploty v první polovině příštího týdne se budou v Pardubickém kraji pohybovat nad nulou. V pátek dojde k prudkému ochlazení. V průběhu týdne bude převážně polojasno, o víkendu očekávejte sněhové přeháňky.

Sečská traverza: Hrůzyplná smrt podnikatele je odrazem devadesátek

16. 1. 2022 | Na podzim 1992 našli kriminalisté v sečské přehradě těla dvou mužů. První byl zastřelený, druhý se utopil přivázaný k železné traverze. Nakonec se ukázalo, že případy spolu nesouvisí, ale přímočarostí a brutalitou byly odrazem doby.

Přibývá nejen lidí s covidem, šíří se i respirační nemoci. Chřipka schází

16. 1. 2022 | Hygienici a lékaři v Pardubickém kraji se připravují na zvýšený nárůst nákazy mutace omikron. Ovšem zapomíná se trochu na běžná respirační onemocnění. Oproti minulým rokům ale těchto nemocí ubylo.

Zdroj: Svitavský deník - zprávy - svitavsky.denik.cz
18:12:54 | 21.01.2022Zpravodajství SvitavyDnes.cz

Náměstkyně Matoušková: Mapujeme veškeré zdravotnictví v kraji

PARDUBICE - Pardubický kraj v čele s náměstkyní hejtmana Michaelou Matouškovou zahájil práce na Střednědobé koncepci zdravotnictví a Koncepci lůžek následné péče pro období 2021 - 2030. Koncepce budou podkladem pro zmapování dostupnosti zdravotních ...

V příspěvkových organizacích Pardubického kraje budou jezdit vozidla s plug-in hybridním pohonem

Pardubický kraj nyní vyhlásil veřejnou zakázku na pořízení šesti vozidel s plug-in hybridním pohonem. S pomocí evropské dotace chce tato nízkoemisní a ...

Ministerstvo životního prostředí: Použité samotestovací sady patří do černých popelnic

S aktuálně platnými opatřeními proti epidemii koronaviru bude opět končit v odpadu více samotestovacích sad, zejména kvůli testování zaměstnanců firem ...

Radní Pardubického kraje Krčil: Kupovat české regionální potraviny se vyplatí

Jaký byl předchozí rok v oblasti zemědělství a životního prostředí v Pardubickém kraji? Co se povedlo a na čem je potřeba v dalším roce ještě pracovat ...

Při střetu dodávky a kamionu na Svitavsku se zranili oba řidiči, na místo letěl i vrtulník LZS

Dnes 11. 1. 2022 před půl devátou hodinou ranní došlo na silnici I/35 mezi Litomyšlí a Svitavy ke střetu dodávky, převážející propan-butanové tlakové ...Pátek 21.1.2022
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.