SvitavyDnes.cz
SvitavyDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Svitavský deník - zprávy

Z regionu

Svitavský deník - zprávy Zdroj: Svitavský deník - zprávy |

Rychlíky z Prahy do Ústí a Třebové možná zpomalí. Kvůli přetížení trati

14. 6. 2024 | Správa železnic hrozí škrty, zpomalováním či spojováním vlaků. Důvodem je přetížená hlavní trať 010 na Ostravu, hlavně v úseku Praha - Kolín. Dálkové vlaky už nyní v tomto úseku jezdí zhruba o šest minut pomaleji než dříve, aby kvůli přetíženosti trati sjednotily rychlost s pomalejšími spoji. A nestačí to. Ve hře je i snížení počtu vlaků, nasazování kapacitnějších souprav nebo změny časových poloh vlaků.  ...

Průměrná mzda v našem kraji přesáhla 38 tisíc. Má ji ale jen třetina lidí

13. 6. 2024 | Průměrná mzda v Pardubickém kraji činila v prvním čtvrtletí letošního roku už 38 438 korun, uvedli statistici. A poprvé od roku 2021 si lidé skutečně polepšili, protože nárůst mezd byl konečně vyšší než inflace. A to poměrně výrazně, reálné mzdy se meziročně zvýšily o 4,6 procenta. Přesto jsou mzdy v Pardubickém kraji nadále třetí nejnižší v Česku, hůř jsou na tom jen lidé na Karlovarsku a Zlínsku. ...

Zraněný muž chce poděkovat svým zachráncům. Neví ale, kde je hledat

10. 6. 2024 | S vykloubeným ramenem a zdevastovaným kloubem skončil v nemocnici Martin „Malina“ Novák (37 let) z Dolního Benešova z Moravskoslezského kraje. Teď hledá lidi, kteří mu bezprostředně po nehodě pomohli. I proto oslovil redakci Deníku. „Snad se mi je i díky Deníku podaří najít. Mohou však být z jakéhokoliv místa republiky. Tak nevím… Ale budu to zkoušet,“ uvedl Martin Novák. 

U Litomyšle našli dva bronzové sekeromlaty, je to první nález na východě Čech

10. 6. 2024 | Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku získalo dva bronzové sekeromlaty, jde o první nález ve východních Čechách. Pocházejí odhadem z období 1300 let před Kristem. Patřily někomu významnému. Informoval o tom archeolog David Vích z muzea.

Toto jsou noví europoslanci z východních Čech: Dostálová a Zdechovský

9. 6. 2024 | V právě ukončených volbách do Evropského parlamentu zvolili lidé i dva politiky z východních Čech. V hradeckém i Pardubickém kraji vyhrálo hnutí ANO 2011 a volební účast přesáhla 36 procent, patřila k nejvyšším v Česku.  

Litomyšl žije hudbou. Zahájení festivalu si nenechal ujít prezident s chotí

9. 6. 2024 | Národní festival Smetanova Litomyšl je zahájený. Jeho 66. ročník se stal vrcholem oslav 200 let narození hudebního skladatele Bedřicha Smetany. I proto nabídne mimořádně všechny opery litomyšlského rodáka. Letošní festival bude také rekordně dlouhý, potrvá až do 7. července.

Dva zranění ze železniční tragédie stále v nemocnici. Jak s odškodněním?

7. 6. 2024 | Už pouze dva zranění ze železniční tragédie, ke které došlo ve středu večer v centru Pardubic, zůstávají nadále v péči lékařů pardubické a chrudimské nemocnice. Uvedla to pro Deník mluvčí Pardubické krajské nemocnice Kateřina Semrádová s tím, že doba hospitalizace se zatím nedá ani odhadnout. Poškozeným  a zraněným z vlaku by mělo náležet odškodné.

Řidiči naší krajské zdravotnické záchranky vyhráli český šampionát

7. 6. 2024 | /FOTO, VÝSLEDKY/ Řidiči pardubických krajských zdravotnických záchranářů jsou nejlepší v republice. Na mistrovství 14 posádek ze všech českých krajůl, které se uskutečnilo ve čtvrtek na Autodromu ve Vysokém Mýtě, získali zlato. Soutěžili v řidičských dovednostech, jako je jízda na přesnost, slalomová jízda, test z pravidel silničního provozu nebo výměna kola. Podívejte se na kompletní výsledky.

Srážka vlaků v Pardubicích: záchranáři makali, lovci záběrů nabízeli svá videa

6. 6. 2024 | Svědci popisují situaci po střetu rychlíku s nákladním vlakem v Pardubicích. „Vypadalo to strašidelně, nikdo nevěděl, co se děje," říká jeden z nich. Na místo se přišla podívat řada lidí z okolí. Tragickou událost natáčeli, své záběry nabízeli novinářům.

Zemanův sen definitivně končí. Kraj uvolní pozemky pod plavebním kanálem

5. 6. 2024 | Dlouhé roky to bylo jedno z hlavních témat bývalého prezidenta Miloše Zemana - vznik plavebního kanálu Dunaj-Odra-Labe. Držel se ho i přes protesty odborníků. V červnu jeho sen definitivně ukončí pardubičtí zastupitelé. Ti totiž zruší blokace rozsáhlého území kvůli plánu na výstavbu tohoto průplavu.

Dobrá zpráva, stát slíbil miliony. Svitavy mohou konečně odbahnit Rosničku

30. 5. 2024 | Kvalita vody v Rybníku Rosnička je ve Svitavách velké téma. Město dostalo příslib dotace 38 milionů korun na odbahnění a na podzim tak bude rybník vypuštěný. Hotovo má být v roce 2026, kdy začne nová sezona u Rosničky a bude se tu moci dát znovu koupat.

Zdá se vám, že poslední dva týdny hodně prší? Kromě Orlicka a Svitavska vůbec

30. 5. 2024 | Skuhráte na deštivý květen, kdy není pořádně kdy usušit prádlo nebo posekat zahradu a bez deštníku ven ani ránu? Omyl. Podle dnes zveřejněných dat meteorologů prší posledních 14 dní ve východních Čechách zcela normálně, jen s výjimkou Orlicka a částečně Svitavska a Rychnovska. Podívejte se ve videích na bilanci hydrologů.

Seriál České televize ukáže silný příběh pěstounské rodiny z Pardubického kraje

29. 5. 2024 | Proč potřebujeme babičky? Jak babičkovat a užívat si života, a k tomu všemu být ještě pěstounskou mámou? Na to odpoví dvanáctý díl cyklu České televize s názvem. Plné hnízdo II. Tentokrát vznikal v Pardubickém kraji a jeho hlavní hvězdou je rodina Stříteských. Tu tvoří pět dětí vlastních a tři v pěstounské péči.

Do babyboxu ve Svitavách někdo ve tři ráno odložil holčičku. Je to Klaudie

27. 5. 2024 | Jmenuje se Klaudie. V babyboxu ve Svitavách se v pondělí ve 3.03 hodin rozezvonil alarm. Do babyboxu někdo odložil novorozenou holčičku. Jde o první dítě ve svitavském babyboxu.

Česko zachvátila hokejová horečka. Lidé fandili i na Svitavsku

26. 5. 2024 | Boj českých hokejistů zažehl na východě Čech horečku. Fanoušci, z nichž mnozí měli na sobě i reprezentační dresy, se sešli na mnoha veřejných projekcích a v resturacích.

Pavel nebo Zeman? Jaká návštěva Pardubického kraje byla dražší a kdo ji platil?

24. 5. 2024 | Deník zjistil, na kolik vyšla krajskou kasu návštěva prezidenta Petra Pavla. Ten byl v Pardubickém kraji od úterý do středy i se svou chotí. Oproti Miloši Zemanovi byla současná hlava státu skromnější. Současně se poprvé za několik volebních období na financování podílela i Kancelář prezidenta ČR (KPR). 

Promarněné příležitosti na dotace z EU: hotel, zámek i ostuda pro Pardubice

22. 5. 2024 | Peníze z Evropské unie pomohly výrazně změnit podobu kraje k lepšímu. A jejich přínos výrazně převyšuje průšvihy, které jejich využívání provázely. Ty však zanechaly na řadě míst pachuť a také leckdy dodnes nevyřešené problémy. Snad nejviditelnější známkou toho, jak se v Pardubickém kraji špatně zacházelo s finančními prostředky z EU, je opuštěný a zanedbaný hotel Bohemia v Chrudimi. Další problematické případy pak provázely soudní spory nebo neschopnost vyjednat si dotace ve chvíli, kdy to bylo ...

Prezident Pardubickém kraji: Dnes ho čeká návštěva statku, muzea i policie

22. 5. 2024 | Prezident Petr Pavel s chotí dnes pokračuje v návštěvě Pardubického kraje. Středu stráví na Orlickoústecku, kde ho mimo jiné čeká i debata se zemědělci. 

Prezident Pavel v Pardubicích zachránil letadlo i jeho pasažéry. Na simulátoru

21. 5. 2024 | Prezident Petr Pavel vyzkoušel při návštěvě Centra leteckého výcviku v Pardubicích simulátor stíhačky Gripen. 

Prezident: Pardubice budou centrem pro výcvik pilotů na letounech F35

21. 5. 2024 | Prezident Petr Pavel s chotí zahájil dnešní návštěvu Pardubického kraje prohlídkou areálu pardubické akciové společnosti Explosia, která se specializuje na výrobu střelného prachu a třaskavin. Po desáté hodině přijel na krajský úřad, kde okolo jedné hodiny odpoledne na tiskové konferenci vyzdvihl důležitost zdejšího Centra leteckého výcviku. To bude zajišťovat instruktáž pilotů pro nové letouny F35. Po jedné hodině odpolední navštívil pardubickou nemocnici, odkud se přesune právě do Centra letec ...Zpravodajství SvitavyDnes.cz

Spalničky nepostihují jen děti. Nejlepší ochranou je očkování

Spalničky jsou velmi nakažlivé onemocnění - každý vnímavý jedinec, který se setká s virem spalniček, téměř jistě onemocní. Pokud někdo nebyl očkován, nebo pokud si není jistý, zda byl očkován, je vhodné se nechat naočkovat. Na tom, že ...

Na zámku Litomyšl se otevírají nové interiéry

Návštěvníkům státního zámku Litomyšl se otevírají nové interiéry, včetně nejstaršího divadelního sálu, zámecké kuchyně a moderně pojaté expozice pod n ...

Na koleje Pardubického kraje vyrazily nové vlakové jednotky

Pardubický kraj společně s Českými drahami spustil od neděle 9. června do provozu nové vlaky RegioFox. Jejich první promojízdy se měly uskutečnit na z ...

Od neděle 9. června 2024 dojde k letním změnám jízdních řádů regionálních vlaků ČD

V neděli 9. června vstoupí v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních řádů. Ve většině regionů dojde jen k dílčím změnám, které zlepší nabíd ...

40 obcí z Pardubického kraje bude mít vysokorychlostní připojení k internetu

Pomalé a nestabilní připojení k internetu trápí řadu obyvatel menších obcí. Výjimkou není ani Pardubický kraj, a proto se zástupci samosprávy dlouhodo ...Pondělí 17.6.2024
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes