SvitavyDnes.cz
SvitavyDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Poličští studenti obsadili první místo v mezinárodní soutěži studentských firem

21.03.2016
Studenti ze SOŠ a SOU Polička přivezli první místo z mezinárodní soutěže studentských firem, která se konala Praze. Podařilo se jim obstát v konkurenci 121 studentských podniků z devíti evropských zemí.
Ilustrační snímek | Foto: soupolicka.cz
"Je to ohodnocení celoroční práce, kterou studenti vykonávají v rámci odborného předmětu fiktivní firma. Díky kvalitní přípravě a odhodlání uspěli i v tvrdé mezinárodní konkurenci," hodnotí úspěch studentů Gastronomie a Hotelnictví jejich učitelka Ing. Bronislava Pražanová.

Nejúspěšnější byla kategorie "Cena veřejnosti", kterou hodnotila veřejnost a kde studenti oboru Hotelnictví získali první místo. Probíhala i prestižní soutěžní kategorie o nejlepší stánek, ve které se studenti umístili na čtvrtém, resp. pátém místě.

Poličští ale bodovali i v dalších kategoriích, jako je prezentace firem, nebo soutěž o nejlepší katalog. V rámci celého veletrhu žáci soutěžili v mnoha kategoriích. Ve všech museli dokázat, jak umí používat teoretické znalosti v reálném prostředí. "Studenti jsou hodnoceni za tvorbu katalogu, znalosti účetnictví, práce s IT technologiemi i konverzaci v anglickém jazyce, který je obchodním jazykem", dodává Pražanová.

"Soutěže jsou výborná možnost, jak si vyzkoušet získané vědomosti v praxi", říká Mgr. Boris Preissler, ředitel školy, který propojování výuky a praxe dlouhodobě podporuje. Úspěchy žáků dokládá množství pohárů a diplomů ze soutěží rozmístěných po celé poličské škole.

XXII. ročník mezinárodního veletrhu fiktivních firem se konal minulý čtvrtek v Praze pod záštitou ministryně školství Kateřiny Valachové.

Co je to fiktivní firma?
Fiktivní firma je odborný předmět sloužící pro rozvoj podnikatelských kompetencí žáků středních odborných škol. Poskytuje jim možnost aktivně rozvíjet své obchodní dovednosti a znalosti. Jedná se o virtuální společnost, která je vedena, jako by skutečně existovala. Simuluje reálné procesy, produkty a služby.

Práce ve fiktivní firmě spojuje jednotlivé odborné ekonomické předměty a poskytuje žákům znalosti a dovednosti, které využijí při zakládání vlastní firmy, nebo které jim umožní získat lepší uplatnění po dokončení jejich vzdělávání. Předmět fiktivní firma je ideálním řešením učební praxe.

SOŠ a SOU Polička je střední škola, která se specializuje na gastronomické obory. Vzdělávací nabídka zahrnuje jak tříleté učební, tak čtyřleté maturitní obory. Škola klade důraz na propojení teoretické výuky s praxí.
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Fotogalerie:

Další články z rubriky Zprávy

Polovina obchodníků na východě Čech prodala alkohol mladistvým

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje provedla v květnu mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na prodej alkoholických nápojů a tabákových výrobků mladistvým osobám. Celkem uskutečnila 20 kontrol a v 11 případech byly prodány ...

Výtěžek z charitativního běhu Po stopách Alfréda Bartoše a SILVER A letos pomůže postižené Markétce

PARDUBICE- Už čtvrtým rokem organizují vojáci velitelství 14. pluku logistické podpory a 141. zásobovacího praporu na Pardubicku charitativní běh "Po ...

Top horský resort Dolní Morava zve za zážitky po celé léto 2023

Pokud ve vás vzbuzují radost zážitky všeho druhu, živé prostředí s neomezenými možnostmi zábavy i perfektní zázemí pro skvělou rodinnou dovolenou, Dol ...

Každá pomoc je vítaná: Jarní Sbírka potravin se uskuteční 22. dubna

Jarní kolo Sbírky potravin se koná v sobotu 22. dubna 2023. Lidé budou moci v tento den od 8 do 18 hodin věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické ...

Od 1. července 2023 zruší Česká pošta 300 svých poboček

Česká pošta zajistí od 1. července dostupnost poštovních služeb podle nově platné legislativy. Ta stávající počítala s 3 200 poštami po celé České rep ...

Úterý 6.6.2023
Pardubický kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes