SvitavyDnes.cz
SvitavyDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

PTÁCI - POSLOVÉ JARA / Polička

Kdy:
Sobota 14.03.2020 od 14:00 hod až 17.05.2020
Kde:
Muzeum , Polička
Pořadatel:
Sdílet:

Výstava o ptactvu v naší krajině, ve městech i na venkovském dvoře. A také o Velikonocích.
Jistě máte rádi, když na jaře začne sílit mnohohlasý zpěv ptáků, a obdivujete, že mohou létat. Možná pozorujete skrytě a z dálky ptáčky na krmítku. Zveme vás proto na výstavu, která má tu výhodu, že na ní uvidíte mnoho ptáků pohromadě a přitom žádného nevyplašíte, neboť se jedná o fotografie a vycpaniny (dermoplastické preparáty).
Představeni budou zástupci několika lokalit Poličska - rybníků, lesa, polí i území, kde žijí společně s člověkem. Prohlédnete si jejich vajíčka, pírka a hnízda. Dozvíte se, jak si sojka čistí peří, jak odlišit hnízdo drozda a kosa, co to jsou vývržky a mnoho zajímavého z přírodopisu.
Seznámíte se s ornitologií a smyslem kroužkování ptáků, zmíníme i jejich příbuzné - dinosaury. Ale nejen to: peří a vejce se přeci používají i k praktickým a dekorativním účelům, drůbeží maso a vajíčka se objevují na talíři k jídlu, a to zvýšenou měrou právě o Velikonocích. Vlastností létavců si všímají některé pranostiky, přirovnání a rčení. Pták je častým motivem výtvarného i hudebního umění. Dospělí i děti budou moci vyzkoušet velký počet interaktivních prvků. Připraveny jsou nahrávky hlasu ptáků.
Vernisáž výstavy proběhne 14. března 2020 ve 14.00 hodin. Úvodního slova se ujme ornitolog Jakub Vrána, který také povede komentovanou prohlídku výstavy. Možná uvidíte i kroužkování ptáků.
Výstavu připravujeme ve spolupráci s Městským muzeem a galerií Svitavy, Regionálním muzeem v Litomyšli a ornitology.

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí108,78086090088