SvitavyDnes.cz
SvitavyDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Bílá jako sníh, černá jako káva - Výstava / Polička

Kdy:
Sobota 25.11.2017 od 14:00 hod až 07.01.2018
Kde:
Městské muzeum a galerie, Polička
Pořadatel:
Sdílet:

výstava s nádechem nostalgie starých časů a kouzelné atmosféry Vánoc.
Jako se střídá světlý den a temná noc, proměňuje se po staletí móda oblečení i výzdoba interiérů. A k Vánocům vždycky patří to nejlepší, nejparádnější, nejozdobnější a nejčistší. Krajky a výšivky bílé jako sníh, ale také důstojné a slavnostní jako černá káva.
Výstava prostřednictvím tří témat - narození, prostřený stůl, dárky - představí bohaté muzejní sbírky textilu a porcelánu ze dvou století. Připomeneme si zrození Ježíška, který nemá "ani chatrné plínčičky", i narození děťátka a jeho křestní soupravičky. Nej-lépe prostíráme stůl o Vánocích; proto si prohlédneme krajkové ubrusy i soupravy porcelánového nádobí. Dárky jsou nejvzácnější ty vlastnoručně vyrobené, a tak výstava ukáže, jak byly dívky vedeny k dovednostem ve vyšívání, háčkování i pletení.

Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 25. listopadu 2017 od 14.00 hod.
Celá se ponese ve znamení dobré kávy. Těšit se můžete na ochutnávku různých druhů kávy a zajímavé povídání o kávě i raw stravě. Budete mít možnost nakoupit kvalitní zrnkovou kávu jako vánoční dárek. To vše ve spolupráci s kavárníkem Josefem Jílkem z Rócafé Litomyšl.

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí63,978910446167