SvitavyDnes.cz
SvitavyDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Koncert hudby Bohuslava Martinů - Polička

Kdy:
Středa 03.05.2017 až 05.05.2017
Kde:
ZUŠ Bohuslava Martinů, Polička
Pořadatel:
Sdílet:

V prvním májovém týdnu se můžeme těšit na přehlídku nejúspěšnějších hudebníků ze základních uměleckých škol, hudebních gymnázií a konzervatoří z celé republiky - a kde jinde, než v rodišti slavného hudebního skladatele v Poličce.
Hlavní myšlenkou přehlídky je podpora interpretace skladeb Bohuslava Martinů a tvůrčí činnosti, kterou jeho dílo inspiruje. Pro účastníky je to skvělá možnost seznámit se více s dílem celosvětově uznávaného hudebníka a skladatele Bohuslava Martinů a to přímo v jeho rodném městě, do kterého přijedou ve dnech 3. - 5. května 2017.
Letos se můžeme těšit na 254 účastníků a to ve věku od pěti do dvaceti let.

Účastníci v letošním roce soutěží v kategoriích: hra na klavír, housle, violu a violoncello. Dále je otevřena kategorie komorní hry těchto nástrojů a kategorie literárně dramatického oboru. Všichni instrumentalisté musí uvést alespoň jedno dílo poličského rodáka, volba dalšího repertoáru je libovolná. Soutěžní čas je v rozmezí od 2 minut u nejmladších účastníků až po čtvrthodinu čistého času u nejvyšších kategorií. V dramatickém oboru je zvoleno téma spojené s dílem či osobností B. Martinů.
Přehlídka pak bude uzavřena koncertem těch nejlepších účastníků, který se bude konat 5. května 2017 v 18.00 hodin ve velkém sále Tylova domu.

Fotogalerie:

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí59,121131896973